Kredyty na całe życie dobrym rozwiązaniem problemów?

Administrator | | Dec 3, 09:38 am

Chyba każdy z nas zna chociaż jedną osobę, która wzięła kredyt na minimum trzydzieści lat. Jedni uważają to za ciekawe i odważne posunięcie, inni pukają w głowę i uważają, że to jest wręcz głupie, bo co w przypadku choroby czy innych tego typu, nieprzewidzianych zdarzeń. Faktycznie, ja nie wyobrażam sobie osoby na rencie, która spłaca kredyt wynoszący kilka tysięcy miesięcznie. Może i jest to do zrobienia, ale dla osób wysoko osadzonych w pracy, ale znowu tacy nie muszą brać kredytów. Zauważyłem, ze kredyty gotówkowe na długie lata biorą osoby, które chcą szybko wybudować dom, jedna osoba wyjeżdża za granicę a druga zajmuje się domem. I tutaj realnym zagrożeniem jest utrata zdrowia. Co jeśli ułoży się coś nie po myśli człowieka i straci zdrowie? Dłuższa choroba osoby pracującej może pożreć całe oszczędności, ale co jeśli choroba wywoła nieodwracalne problemy zdrowotne, które uniemożliwiają dalszą pracę. Nie wiem czy nie jest już lepszym rozwiązaniem wyjechać za granicę we dwoje i zwyczajnie zarobić na ten dom, wybudować go później, ale już bez większych problemów, i bojaźni o przyszłość. Wejdź i zobacz jaka jest najtańsza pożyczka gotówkowa, dzięki niej Twoje problemy finansowe znikną raz na zawsze.

Kredyty na dłuższą metę są moim zdaniem często opłacalne przy dużych inwestycjach, np. przy zakładaniu swojej firmy. Jeśli ma się tak zwany łeb na karku nie będzie problemu z szybkim kilkukrotnym zwrotem pieniędzy do kieszeni. Jednak kiedy potknie się noga, to może być już problem. Ale ryzyko jest znane. Wóz albo przewóz. Albo życie w wielkim dostatku i ogromnej satysfakcji albo myślenie skąd wziąć pieniądze do pierwszego.

Powiem jedno, kredyty na dłuższą metę niż pięć lat nie są dla osób o słabych nerwach, oraz dla tych, którzy nie mają głowy na karku. Trzeba być w pełni świadomym ryzyka jakie się podejmuje i trzeba przygotować sobie jakieś koła ratunkowe, ponieważ w innym wypadku wyląduje się pod mostem i to jeszcze z nie do końca spłaconym kredytem. Trzeba zadać sobie pytanie, bo pewną rzeczą jest, że żyje się raz, ale czy będzei się żyło zachowawczo czy bardzo odważnie zależy tylko od nas. Kredyty gotówkowe w bankach będą udzielane i to się nie zmieni. Ludzie będą na tym zyskiwać i tracić to pewnie też się nie zmieni. Ale każdy żyje jako jednostka, trzeba myśleć o sobie. Bankowcy nie będą doradzać w tej kwestii czy brać kredyt czy nie brać. Oni mają tylko obsługiwać klienta. Decyzja jest nasza, warto się zastanowić.

Stworzone przez ŁatwaGotówka