Forma zatrudnienia a szanse na kredyt gotówkowy

Administrator | | Dec 2, 10:03 am

Banki weryfikują wiarygodność potencjalnych kredytobiorców, posługując się wieloma rozmaitymi sposobami. Jednym z rozpatrywanym przez nie aspektów jest forma zatrudnienia, ponieważ świadczy ona w pewien sposób o tym, jak prezentuje się kwestia stabilności naszych zarobków. To z kolei jest istotny czynnik przy ustalaniu naszej wypłacalności oraz sytuacji finansowej. Pod tym względem najkorzystniejsza z perspektywy banków jest umowa o pracę na czas nieokreślony – jest ona względnie stabilna i dosyć pewna, chociaż oczywiście nigdy nie można wykluczyć przecież jej rozwiązania po jakimś czasie. Niemniej jednak, choć kiedyś wręcz nie do pomyślenia było zaciąganie kredytów gotówkowych przez osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych, w dzisiejszych czasach taka możliwość istnieje. Wszystko zależy jednak od okoliczności. Zobacz jaka jest Twoja zdolność dzięki https://www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info.

Umowa o pracę z perspektywy kredytów gotówkowych

Umowa o pracę jest postrzegana jako stabilne i pewne źródło dochodu, chociaż trzeba pamiętać o tym, że przecież można pracę stracić. Niemniej jednak często zatrudnienie w tej formie wiąże się z regularnym otrzymywaniem sum w tej samej wysokości, co kreuje po prostu obraz jasnej sytuacji i względnej monotonii, która przez banki akurat jest tutaj pożądana. Trzeba również pamiętać o tym, że z punktu widzenia banku także staż pracy w danej firmie ma znaczenie – jeśli ktoś jest zatrudniony dopiero od kilku dni, nie ma w końcu pewności, że nie sprawdzi się na swoim stanowisku i nie zostanie szybko zwolniony.

Umowy cywilnoprawne a szanse na kredyt gotówkowy

Osoby zarobkujące na podstawie umów cywilnoprawnych takich jak umowa zlecenie, czy o dzieło również mogą starać się o uzyskanie kredytu gotówkowego. Niemniej jednak ta forma zatrudnienia jest z oczywistych względów postrzegana jako mniej pewna i stabilna. W końcu głównie opiera się ona na wykonywaniu określonych zleceń – a co, jeżeli się one skończą? Trzeba jednak pamiętać, że aby kwalifikować się na kredyt gotówkowy przy umowach cywilnoprawnych, również należy móc pochwalić się regularnymi przychodami z tego tytułu. Jeżeli więc mamy stabilną współpracę w tej formie, teoretycznie mamy szanse na dodatkowe źródła finansowania. Jest to jednak zależne również od innych czynników.

Stworzone przez ŁatwaGotówka