Co powinniśmy wiedzieć o kredycie gotówkowym

Administrator | | Oct 2, 11:55 am

Pieniędzy nigdy za wiele, z pewnością każdy z ans chciałby dysponować taka gotówka która pozwoliłaby na zakup tego o czym marzymy i co akurat jest nam potrzebne. Czasem nasze potrzeby są bardzo podstawowe, czasami nieco bardziej wygórowane. Niestety ie zawsze posiadamy odpowiednich środków na to by móc je spełnić. A zatem co powinniśmy zrobić, gdy nie dysponujemy w danym momencie taką ilością środków finansowych, a są nam one bardzo potrzebne ? Jak się okazuje rozwiązań jest kilka, możemy pożyczyć pieniądze, od rodziny, znajomych bądź banku.

Najlepszym jednak rozwiązaniem byłoby oszczędzanie i odkładanie naszych nadwyżek finansowych na tzw. czarną godzinę. Wtedy w trudnej dla nas sytuacji bylibyśmy nie zależni i sami moglibyśmy pomóc sobie w problemie. Jednak niestety nie zawsze jest z czego oszczędzić z powodu rosnących wydatków w budżecie domowym i coraz to większych potrzeb i chęci podniesienia swoje stopy życiowej. A zatem w takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak tylko udać się do banku z prośbą o pomoc w finansowaniu, czyli krótko mówiąc po kredyt gotówkowy. Jednak zanim tego dokonamy zadajemy sobie pytanie czy w dzisiejszych czasach warto w ogóle sięgać po pożyczkę w banku i czy to się opłaca.

Jeżeli jednak wiemy że nie poradzimy sobie bez pożyczki starajmy się przynajmniej uzyskać minimum 5 ofert kredytów gotówkowych z różnych banków, aby móc je porównać i wybrać dla siebie ten który będzie dla nas najbardziej opłacalny i najkorzystniejszy. W obecnych czasach instytucje bankowe wręcz biją się o klientów, by przyciągnąć go do siebie i dać mu jak najkorzystniejszą ofertę pożyczki. Zatem jeśli już musimy z takiego rozwiązania skorzystać, zróbmy to z głową i dobrze to przemyślmy.

Niestety kredyt gotówkowy nie jest najtańszym rozwiązaniem, wiąże się z wysokim oprocentowaniem i dodatkowymi kosztami. Zaletą kredytów gotówkowych jest przede wszystkim brak zabezpieczenia ze strony udzielającego nam pożyczki banku, możemy też nadpłacać go już od pierwszego miesiąca bez prowizji za wcześniejszą spłatę. Kredyty konsumpcyjne udzielane są na dowolny cel, co oznacza że nie musimy ściśle określać celu wydatkowania pożyczonych pieniędzy, możemy przeznaczyć je na co tylko chcemy. Bank po prostu przelewa wnioskowaną przez nas kwotę na nasze konto. Spłata raty kredytowej odbywa się raz w miesiącu we wcześniej ustalonym przez nas dniu.

Z kredytami konsumpcyjnymi mamy do czynienia we wszelkich sklepach, kupując meble bądź sprzęt RTV/AGD. Sprzedawca proponuje nam zakup telewizora bądź laptopa na raty. W ten sposób nie myślimy o całkowitej cenie produktu, tylko o miesięcznej racie którą będziemy musieli za niego płacić. Często to wszystko odbywa się z niekorzyścią dla klienta, gdyż przepłacamy za dany produkt nawet dwukrotnie korzystając z kredytu ratalnego. Najgorzej jednak, gdy posiadamy już kilka takich kredytów. Wówczas tracimy nad nimi kontrolę i raty płacimy z opóźnieniem, co w konsekwencji bardzo źle wpływa na naszą historię w BIK.

Stworzone przez ŁatwaGotówka