Kredyty, ach kredyty.

Administrator | | Nov 22, 11:09 am

Kredyt gotówkowy dla wielu osób to jedyna szansa, aby móc spełnić swoje marzenie i kupić dom, czy też mieszkanie. Często kredyty bierze się na kupno samochodu, czy też na zagraniczny wyjazd na wakacje z rodziną. Są jednak osoby, które pożyczają pieniądze po to, aby kupić dziecku wyprawkę szkolną, czy też sfinansować jakąś drogą operację. Powodów pożyczania pieniędzy jest wiele i każdy może mieć ten powód zupełnie inny. Bardzo często kredyt nazywa się kredytem konsumenckim, albo bardziej znaną wszystkim pożyczką. Należy jednak wiedzieć, że pożyczka gotówkowa w banku różni się od pożyczki gotówkowej w firmie pożyczkowej. Różnica polega na tym, że w przypadku banków ich działalność ogranicza ustawa o kredytach konsumenckich. W przypadku firm pożyczkowych pieniądze pożyczane są na podstawie prawa kodeksu cywilnego. W przypadku firm pożyczkowych trzeba naprawdę uważać. Jeżeli nie znamy się na finansach możemy poprzez pożyczenie pieniędzy w takiej firmie stracić naprawdę wiele nerwów i pieniędzy, a nawet doprowadzić do wiele większych konsekwencji NiskaRata.org.

Dlaczego bank, a nie firma pożyczkowa?
Jest wiele powodów, które przemawiają za tym, że jeżeli decydujemy się na kredyt to lepiej wziąć go w banku lub w skoku niż w firmie pożyczkowej. Zarówno bank jak i SKOK wiąże ustawa o kredycie konsumenckim. Obje instytucje muszą się do tej ustawy stosować bez względnie. Mają swoje obowiązki, których muszą przestrzegać i tym samym pożyczając tutaj pieniądze i podpisując umowę, mamy większą pewność, że spłacimy tyle ile pożyczyliśmy wraz z odsetkami bez żadnych ukrytych kosztów.

Na samą umowę także trzeba zwrócić uwagę. Bardzo często jest ona specjalnie napisana w taki sposób, aby przeciętny kredytobiorca nic z tego nie mógł zrozumieć. Jeżeli decydujemy się na pożyczkę u doradcy finansowego musimy wiedzieć o jednej rzeczy. Jest on podległy swojemu pracodawcy i jego pensja uzależniona jest od wyników sprzedażowych. Mówiąc prościej tym więcej uda mu się zarobić im więcej kasy od nas ściągnie. Może używać do tego celu trików, których nawet nie zauważymy, a się im poddamy. Trzeba wiedzieć, że będzie robić wszystko, abyśmy za ten kredyt zapłacili jak najwięcej. Będzie się starać wyciągnąć od nas tyle pieniędzy ile tylko będzie w stanie od nas wyciągnąć.

Stworzone przez ŁatwaGotówka