Kredyt dla osób zadłużonych.

Administrator | | Jul 26, 07:48 am

Problem ze spłatą zobowiązań ma coraz więcej kredytobiorców. Wpadają oni w pętlę zadłużenia, mają problemy z komornikiem i nie widzą rozwiązania dla tak złej sytuacji finansowej. Rozwiązaniem może tutaj okazać się kolejny kredyt – kredyt dedykowany osobom zadłużonym. Jednak banki niechętnie udzielają kredytów osobom zadłużonym. Ich negatywna historia kredytowa i brak płynności finansowej powodują, że nie są oni dobrymi klientami dla banku, zobacz jak się ustrzec takich problemów na 17bankow.com.

Kredyt dla zadłużonych w banku – czy to jest możliwe?

Nie jest łatwo otrzymać kredyt w banku jeśli jest się osobom zadłużoną, co potwierdzi Biuro Informacji Kredytowej. Jednak kredyt taki jest możliwy, gdy osoba zadłużona posiada niezadłużoną nieruchomość. Wówczas zdolność kredytowa takiej osoby wygląda nieco lepiej. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w przypadku skorzystania z kredytu pod zastaw nieruchomości można ją nieodwołalnie stracić. Gdy tylko raty nie będą płacone w terminie bank upomni się o nieruchomość, która może zostać zlicytowana przez komornika, na poczet powstałych zaległości.

Konsolidacja kredytów sposobem na zadłużenie.

Wiele banków oferuje tak zwaną konsolidację kredytów. Polega ona na połączeniu kilku zaciągniętych kredytów lub pożyczek w jeden, dzięki czemu spłacamy tylko jedną ratę, a okres kredytowania zazwyczaj zostaje wydłużony. Bardzo często kredyt konsolidacyjny jest jedynym rozsądnym wyjściem ze spirali zadłużenia i pozwala na poprawę sytuacji finansowej. Miesięczna rata może być o wiele niższa dzięki wydłużonemu okresowi spłaty. Skonsolidować można zarówno kredyt gotówkowy, samochodowy, a także zadłużenie na karcie kredytowej i w bieżących rachunkach.

Nie czekaj do ostatniej chwili.

Chociaż konsolidacja kredytów to doskonałe rozwiązanie dla osób zadłużonych, to wcale nie jest tak prosto ją otrzymać. Osoby, które mają zaległości w spłacie rat nie mogą liczyć na taką formę pomocy. Dlatego też decyzję o konsolidacji należy podjąć na tyle wcześnie, żeby nie mieć jeszcze zaległości w spłacie zobowiązań. Dobra historia kredytowa to podstawa pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt konsolidacyjny. Bank sprawdza każdego klienta w Biurze Informacji Kredytowej, dzięki czemu ma pełny obraz jego sytuacji zadłużeniowej. Kredyt konsolidacyjny to rozsądny sposób poradzenia sobie z wieloma ratami, które mocno obciążają domowy budżet. Warto jednak porównać kilka ofert dostępnych na rynku, aby faktycznie konsolidacja okazała się dla nas korzystna. Dzięki temu poprawa sytuacji finansowej będzie dużą ulgą, a nadszarpnięty domowy budżet w końcu się polepszy.

Stworzone przez ŁatwaGotówka