Kredyt samochodowy czy gotówkowy na samochód?

Administrator | | May 10, 01:54 pm

Marzenia o wymarzonym samochodzie zazwyczaj mogą się spełnić tylko wówczas, gdy weźmiemy kredyt z przeznaczeniem na ten cel. Aby pozyskać brakującą gotówkę możemy skorzystać z dwóch rozwiązań oferowanych przez banki, sprawdź co lepsze na najlepszym portalu 17bankow.com.

Kredyt samochodowy.

Pierwsze rozwiązanie to kredyt samochodowy, który przeznaczony jest wyłącznie na zakup pojazdu. Taki kredyt można zaciągnąć minimum na 6 miesięcy a maksymalnie na 10 lat. W przypadku kredytu samochodowego banki stosują zabezpieczenia spłaty kredytu takie jak, cesja polisy autocasco, weksel in blanco, przewłaszczenie, zastaw rejestrowy czy też depozyt karty pojazdu.

Kredyt gotówkowy na samochód.

Kredyt gotówkowy możemy zaciągnąć w banku na dowolny cel, więc nie ma tu znaczenia czy chcemy go przeznaczyć na samochód, czy na coś zupełnie innego. Uzyskany kredyt bank przelewa na nasze konto, wcześniej jednak sprawdza naszą zdolność kredytową. To właśnie od zdolności kredytowej zależy w jakiej wysokości kredyt możemy uzyskać.

Który kredyt wybrać?

Zarówno kredyt samochodowy, jak i kredyt gotówkowy z przeznaczeniem na samochód mają swoje wady i zalety. Warto więc je porównać i wybrać najlepszy. Kredyt samochodowy w porównaniu z gotówkowym jest znacznie niżej oprocentowany. Jego oprocentowanie waha się od 7 do 20%, natomiast w przypadku kredytu gotówkowego oprocentowanie to 20% wzwyż. Taka sytuacja ma miejsce ponieważ kredyt samochodowy jest dodatkowo zabezpieczony innymi czynnikami takimi jak: zastaw rejestrowy na kupowanym samochodzie, przewłaszczenia auta na rzecz banku, cesja polisy ubezpieczeniowej kupowanego samochodu na rzecz banku czy depozyt karty pojazdu. Do momentu spłaty kredytu bank jest współwłaścicielem samochodu, więc nie można go sprzedać.

Do zalet kredytu samochodowego zdecydowanie możemy zaliczyć niskie oprocentowanie, a także bardzo duży wybór wśród kredytów samochodowych. Z takiej formy kredytu możemy skorzystać również w autoryzowanym salonie danej marki, gdyż część z nich posiada swoje banki, które mają atrakcyjniejsze oferty niż banki standardowe. Do wad zaliczymy natomiast długi czas załatwiania formalności, często wymagany wkład własny, dodatkowe zabezpieczenia, do momentu spłaty kredytu bank jest współwłaścicielem samochodu, a pieniądze możemy wykorzystać tylko na zakup pojazdu.

W przypadku kredytu gotówkowego to kredytobiorca od razu jest właścicielem samochodu, ponieważ kredyt gotówkowy przeznaczony jest na dowolny cel. Jego zalety to szybki czas pozyskania gotówki, bank nie ma żadnych praw do samochodu, kredytobiorca jest jego jedynym właścicielem, pozyskane środki można przeznaczyć nie tylko na zakup auta ale również na inny dowolny cel. Wadą natomiast na pewno jest wyższe oprocentowanie.

Przed wyborem konkretnej oferty warto zastanowić się, która opcja będzie dla nas najkorzystniejsza. Lepiej porównać kilka kredytów aby optymalnie wykorzystać swoje możliwości finansowe. Wówczas możemy cieszyć się zakupem upragnionych czterech kółek i spokojnie spłacać comiesięczne raty kredytu.

Stworzone przez ŁatwaGotówka