Dlaczego kredyt gotówkowy to najbezpieczniejszy sposób pożyczania pieniędzy?

Administrator | | Jul 5, 10:46 am

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których zwyczajnie brakuje nam gotówki na realizację planów lub marzeń. Tymczasem mieszkanie wymaga remontu, auto się psuje a my tak dawno nie byliśmy na wakacjach. W takich chwilach często decydujemy się na pożyczenie pieniędzy. Możliwości w dzisiejszych czasach mamy naprawdę sporo – prywatne pożyczki, zakupy na raty, chwilówki. Wciąż jednak najpopularniejszym produktem finansowym pozostają kredyty gotówkowe. Dlaczego? Z prostego powodu – jest to najbezpieczniejszy sposób pożyczania pieniędzy o czym przekonało się już zresztą bardzo wiele osób.

Bank sprawdza czy stać Cię na kredyt

Banki, zanim udzielą komukolwiek kredytu gotówkowego dokładnie sprawdzają, czy dana osoba jest w stanie go spłacić. Nie można powiedzieć tego o prywatnych firmach pożyczkowych, które przez chęć zysku zapominają o tym, że powinny przestrzegać zasad bezpiecznego pożyczania pieniędzy.

Choć wnikliwe sprawdzanie zdolności kredytowej przez bank wydaje się być wadą, która zmniejsza nasze szanse na otrzymanie kredytu oraz znacznie wydłuża procedurę tak naprawdę jest to zaleta. Dzięki temu bowiem nie jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo zadłużenia ponad miarę.

To wciąż najtańsze pożyczanie pieniędzy

Choć na około firmy udzielające pożyczek i chwilówek kuszą atrakcyjnymi cenami swoich produktów, tak naprawdę wciąż oferta banków jest najbardziej atrakcyjna dla klientów. Prywatni pożyczkodawcy oferują bowiem co prawda niskie oprocentowanie ale często nie wspominają o ukrytych kosztach, opłatach manipulacyjnych, prowizji za przyznanie pożyczki czy nawet za przyjęcie wniosku do rozpatrzenia! Jeśli więc zależy nam na tym by pieniądze pożyczyć tanie swoje kroki skierujmy do banku.

Zabezpieczenia, które pozwolą Ci spać spokojnie

Każda pożyczka to zobowiązanie finansowe, które może stać się obciążeniem. Szczególnie w wyniku nagłych, nieprzewidzianych sytuacji takich jak utrata pracy, choroba czy wypadek. Prywatni pożyczkodawcy nieczęsto dbają o zabezpieczenie klienta na wypadek takich zdarzeń czego nie można powiedzieć o bankach. Oferują one bowiem ubezpieczenie kredytu a czasem nawet go wymagają.

Jak więc widać, jeśli przed nami konieczność pożyczania pieniędzy warto brać pod uwagę kredyt gotówkowy. Jest to bowiem ten rodzaj pożyczek, który wciąż cechuje się nie tylko najniższymi kosztami, ale również bezpieczeństwem. Przekonało się o tym już wiele osób.

Stworzone przez ŁatwaGotówka