Zdolność kredytowa, dlaczego warto ją budować?

Administrator | | Sep 30, 12:51 pm

Według ustawy o kredycie konsumenckim, a także według norm prawa bankowego każdy pożyczkodawca powinien analizować zdolność do spłaty kredytu swoich klientów. Dlaczego to bardzo istotny zapis z perspektywy rozwoju gospodarczego i bezpieczeństwa instytucji finansowej. W artykule poznasz lepiej aspekt kształtowania właściwej zdolności kredytowej i po prostu unikniesz problemów formalnych przy nawiązywaniu współpracy z popularnymi pożyczkodawcami, a dzięki tej porównywarce szybko wybierzesz najlepszą ofertę – http://www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info/.

Buduj długoterminowo zdolność kredytową

Tworzenie pozytywnej zdolności kredytowej jest kluczowe, jeżeli chcesz w przyszłości pozyskać stosunkowo dużą pożyczkę, chociażby hipoteczną. Banki detaliczne oraz instytucje pozabankowe muszą zgodnie z ustawą prawo bankowe i ustawą o kredycie konsumenckim sprawdzać kredytobiorcę. Zdolność kredytowa zawiera się zatem w ustawach dotyczących udzielania pożyczek. To jeden z pierwszych argumentów dla każdego kredytobiorcy. Im większa zdolność kredytowa, tym ciekawsze warunki podpisania umowy kredytowej. Chodzi tutaj przede wszystkim o znacznie niższe oprocentowanie, niższe prowizje, efektywne warunki ubezpieczenia lub nawet zrezygnowanie z niektórych zabezpieczeń. Zdolność kredytową możesz budować poprzez pozyskiwanie coraz lepszych umów o zatrudnienie i poprzez terminowe spłaty dotychczasowych zobowiązań. Na pewno większe szanse na kredyt gotówkowy masz w banku detalicznym, gdzie posiadasz rachunek osobisty i inne produkty, chociażby lokaty. Lojalność często się opłaca. Na zdolność kredytową ma również wpływ stan cywilny. Małżeństwa szybciej otrzymują pożyczki krótkoterminowe, ponieważ w takim układzie naturalnie rozkłada się ryzyko spłaty zobowiązania.

Nigdy nie wiesz, kiedy kredyt gotówkowy się przyda

Kredyt gotówkowy to ciekawe wsparcie budżetu domowego i niezbyt groźne. Kilkadziesiąt złotych rat w cyklu miesięcznym i możliwość jednorazowej, dużej inwestycji to interesująca kategoria, szczególnie dla młodych ludzi wchodzących do dorosłego życia. Zdolność kredytowa to też pewnego rodzaju inwestycja, która może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. Dostępność do kredytu gotówkowego ma współcześnie duże znaczenie.

Budowanie zdolności kredytowej to ciekawa inwestycja długoterminowa

Jeżeli wchodzisz dopiero na rynek kredytowy i pragniesz w przyszłości pozyskać nieco większe pieniądze od banku lub od parabanku powinieneś pracować nad pozytywną zdolnością kredytową. Bez niej nie masz szans na podpisanie optymalnej umowy kredytowej. Zdolność kredytowa to bezpieczeństwo dla dwóch stron współpracy. To również ogromna przewaga przy negocjacjach dotyczących obniżenia oprocentowania kredytu gotówkowego.

Stworzone przez ŁatwaGotówka